Batman - Gangnam Style

לכבוד השיר שכולם מכירים, היכונו לפוסט אורח של פשה קגן. אז מכאן אני משאיר אתכם בידיו של פשה.

גנגנמ-מה?!

האינטרנט הומצא בשנות השישים של המאה העשרים, לצורך שיתוף ידע אקדמי. בשלב מאוחר יותר, הרשת התחילה למלא שורה של תפקידים בטחוניים, מחקריים ולבסוף גם למדה לענות על הצורך הבידורי והחברתי, יד ביד עם השיפור במהירות הגלישה וכניסתה של הרשת המכונה 2.0, בה לתוכן מקורי יש משקל רב ביותר.

פק צ'ה סנג הוא מוזיקאי בשנות השלושים לחייו. הבחור, הנודע בשם הבמה "סיי" (PSY), הספיק לבסס את מעמדו בקרב הקהילה הדרום-קוריאנית כאמן רב-תחומי, ראפר מוצלח למדי ובאופן כללי – בחור די מוזר המשלב הומור (עצמי ואחר) רב במופע שלו. ב15 ביולי השנה, עלה לערוץ היוטיוב הרשמי של סיי קליפ לשיר חדש שלו.

התנגשות הטיטאנים הזאת – אדון סיי הנכבד ורשת האינטרנט – זעזעה את היסודות של האינטרנט כולו. לא ברור מה יש ספציפית בקליפ הזה שגורם לו לצבור תאוצה שטרם נראתה: מלל בקוריאנית בשילוב מילות "כוח" באנגלית (הכוונה היא ל-sexy lady, במידה ותהיתם)? יש! ויזואליה הזויה ברמות שרק באינטרנט אפשר למצוא? יש! ריקוד טיפשי? יש! פזמון ממכר? יש ויש!

PSY – Gangnam Style

אם תשבו לראות את הקליפ, לא בדיוק תבינו מה אתם רואים. יש את סיי בחוף הים, באורוות סוסים, ילד קטן שמחקה את מייקל ג'קסון, כמות מוגזמת של נוצות, גברים בסאונה וסיי באוטובוס דיסקו. זאת רק הדקה הראשונה.

לקליפ יש כמות קולוסאלית וחסרת תקדים של צפיות. נכון לרגע זה, מספר הצפיות מתקרב בקצב מהיר ל-231 מיליון. נסו לעכל את המספר הזה רגע. מדובר בקרוב ל3.4 מליון צפיות בכל יום מאז יציאת הקליפ – בדקתי. כמות הצפיות, אמנם, היא מדד מרשים, אבל המיוחד כאן הוא כמות החיקויים והמחוות שנעשו לשיר ההזוי הזה.

קחו לדוגמא את אוניברסיטת קורנל בניו-יורק, שאירגנו פלאש-מוב מאסיבי לפני ימים בודדים בלבד:

Cornell University: Flash Mob – Gangnam Style

ואת הגרסה הזאת, בכיכובו של גיבור הקומיקס 'דדפול' שמטריד הולכי רגל ומארח מתאבק, את גאנדם, חרבות אור ובעיקר הרבה מבטים תמוהים…

Deadpool vs Gangnam Style

אם ההעדפות המוזיקליות שלכם קרובות לשלי, בחור חייכן בשם אריק קלדרון שצובר מאות אלפי צפיות מהכנת גרסאות מטאל לשירי פופ פופולריים – הכין גרסה רוקיסטית במיוחד גם לשיר הזה:

Gangnam Style Meets Metal

ומה עם קצת נציגות ישראלית? יש ויש! בחור ישראלי בשם עידן מטלון עומד ליד דיזנגוף סנטר ומבצע את הגרסה שלו לריקוד. זה משלנו, והולכי הרגל בהחלט מבדרים:

Idan Matalon – GANGNAM STYLE Tel-Aviv

כאן כבר יש הפקה שלמה: המילים תורגמו לטקסטים המדברים על המלחמה שתתקיים כנראה רק בקיץ הבא, יש מחאה חברתית, יש חיילים שרוקדים עם הנשק, יש אחמדינג'אד וכמובן הרבה "בומבה סטייל".

BOMBA STYLE – PSY – GANGNAM STYLE

נדבקתם? גם אתם רוצים ללמוד את הריקוד? הצטרפו למאסטר עצמו בהדרכה אישית שהעביר לאלן דג'נרס ובריטני ספירס:

Surprise! Britney Learns 'Gangnam Style' from Psy!

וכאן, נגיד תודה רבה לפשה על ההשקעה והזמן.

ולסיום, אחרי שיחה עם פשה, הגענו למסקנה שצריכים להציג כאן עוד שלושה סרטונים נוספים.

הראשון הינו בביצוע האביר האפל.

GOTHAM STYLE! – PSY – GANGNAM STYLE

הסרטון השני הוא בביצוע של לא אחר מהמכשף האפור

GANDALF STYLE – Parody of PSY – GANGNAM STYLE

והאחרון חביב, גם הוא תוצר של גאווה ישראלית

Jewish style – Official parody to PSY – GANGNAM STYLE

עכשיו באמת, מילות סיום,
אני מקווה לא לשמוע את השיר לעולם, קיבלתי מנת יתר רק מלצפות בכולם בבאת אחת.

בברכת גאנגנאם סטייל וסקסי ליידי שתהיה שבת שלום לכולכם. ושוב תודה לפשה.
רזניק. (ופשה :-) )